← zpět na přehled zpráv

Čtěte nový zpravodaj Klastru Česká Peleta / září 2017

Novinky ze světa komfortního vytápění Vám přináší čtvrtletní zpravodaj Klastru Česká peleta. Informujeme o aktuálním dění v oblasti produkce kotlů na biomasu a výroby dřevěných pelet a briket.

Pokud Vás zpravodaj zaujme, čtěte také náš magazín Komfortní teplíčko. Pokud byste rádi zpravodaj Klastru Česká peleta dostávali pravidelně jednou za čtvrt roku do vašeho e-mailu, napište nám na klastr@ceska-peleta.cz.

Aktuální vydání si můžete přečíst ZDE!

Novinky ze světa komfortního vytápění

Zveme vás na veletrh FOR ARCH

Naše kotle a kamna, pelety a brikety najdete v Letňanech v nové topenářské hale číslo 7. Společná výstavní plocha členů České pelety letos zabere rekordních 500 m2!

Ukážeme vám všechno, co stojí za vidění na českém trhu s komfortním vytápěním. Podívejte se.

Nové Komfortní teplíčko

Pro návštěvníky veletrhu ForArch chystáme také nové vydání našeho časopisu Komfortní teplíčko, kde tentokrát najdete například rozhovor s českým hercem Jarmilem Škvrnou, dočtete se vše o kotlíkových dotacích a navíc zjistíte, kde všude se už v České republice topí dřevěnými peletami.

Máte zájem o vstupenky na veletrh zdarma? Staňte se fanoušky Klastru Česká peleta.

Více zde!

Peletové vytápění zase o něco snadnější

Klastr Česká peleta připravil pro všechny peletové topiče, výrobce a distributory několik užitečných pomůcek, které zajistí vyšší komfort obsluhy nebo měření kvality: měřicí přístroje a dopravní a úložné systémy.
Podívejte se na naši nabídku!

Na našem webu také najdete příručku pro správnou výstavbu a bezpečné skladování dřevních pelet. Elektronická verze příručky je zdarma ke stažení zde.

Stihli jste nakoupit za levnější letní ceny?

Ceny dřevních pelet se každým rokem hýbou podle toho, kdy začíná a končí topná sezóna. Nejlevnější jsou v létě, nejdražší koncem zimy. Dlouhodobě jsou však průměrné ceny pelet stabilní a v České republice dokonce levnější než jinde.

Čtěte dále…

Peletová kamna spalují ekologické palivo

Chcete topit ekologicky a přitom se obejít bez koše na dřevo? Pořiďte si peletová kamna, která spalují dřevní hmotu lisovanou do pelet. Stačí tyto pelety nasypat do kamen a máte na dlouho vystaráno.

Více zde.

Komín a krb jedním tahem: Schiedel KINGFIRE

Schiedel KINGFIRE je prefabrikovaný modul, jehož srdcem je integrovaná krbová vložka s výkonem 3-7 kW, provozovaná jako nezávislá na přístupu okolního vzduchu. Modul je dodáván v několika variantách.

Přečtěte si více.

Novinka od THERMOROSSI: peletová kamna Bella Vista

Na největším veletrhu vytápění v Evropě Progetto Fuoco 2016 v italské Veroně představil špičkový italský výrobce peletových kotlů a kamen THERMOROSSI designovou novinku – peletová kamna Bella Vista™ R.

Přečtěte si více.

V Babiččině údolí budou topit peletami

Oblíbené Babiččino údolí se zámkem a dalšími památkami se po letech dočkalo peněz na větší opravy. Peníze jsou i na opravu zchátralého domu v Panském dvoře u zámku, kde se zavede ekologické vytápění dřevěnými peletami.

Přečtěte si více.

Své sídlo budou Lesy ČR vytápět dřevěnými peletami

Lesy České republiky budou stavět nové sídlo, které poslouží i veřejnosti a školám. V architektonické soutěži vyhrál unikátní projekt brněnských architektů „Lesy v lese“, topit se bude v kotlích na dřevěné pelety.

Přečtěte si více.

Univerzální a automatické kotle HAMONT – spolehlivé kotelny pro školy, obecní a bytové domy i firmy 

Automatické teplovodní kotel HAMONT řadu let spolehlivě slouží jako tepelný zdroj mnoha obecních zařízení, škol, bytových domů i dřevozpracujících firem. Jejich univerzalita spočívá v široké palivové základně od dřevních pelet přes dřevní štěpku, drcené dřevo, hobliny, brikety až po drcenou kůru.

Přečtěte si více.

Zkoušky pro topenáře a databáze kvalifikovaných instalatérů

Síť autorizovaných zkušeben již proškolila a prozkoušela přes 1400 topenářů a instalatérů z oborů kotle na biomasu, kamna na biomasu, tepelná čerpadla, solární termické systémy a fotovoltaické systémy. Přihlaste se také na zkoušku!
VYPSALI JSME TERMÍNY KURZŮ A ZKOUŠEK NA ZÁŘÍ!

Nejobsáhlejší databáze a vyhledávací systém www.topenaridotace.cz má už přes 2500 záznamů. Každý si zde může přehledně nelézt svého montážníka pro dotované instalace vytápění nebo revize a kontroly kotlů.

Členství v Klastru přináší řadu výhod

Chcete dostávat zprávy o nové legislativě, statistikách prodejů a výroby, chystaných dotacích a mít možnost vystavovat na společných stáncích na domácích veletrzích, publikovat články na webu Klastru, který navštíví 16 tisíc lidí měsíčně, inzerovat kotle v galerii kotlů a kamen a mnoho dalších výhod?

Více o výhodách členství v Klastru čtěte zde.
Současný seznam našich členů.