← zpět na přehled zpráv

Novinka od THERMOROSSI: peletová kamna Bella Vista

Na největším veletrhu vytápění v Evropě Progetto Fuoco 2016 v italské Veroně představil špičkový italský výrobce peletových kotlů a kamen THERMOROSSI designovou novinku – peletová kamna Bella Vista™ R. Tato novinka na trhu peletových kamen ohromuje nejen svým unikátním vzhledem, ale také dalšími technologickými inovacemi, které, jak už je u THERMOROSSI standardem, zaručují bezproblémovou funkčnost, snadnou údržbu a maximální účinnost kamen.

Snímek obrazovky 2017-09-10 v 22.57.34

Designový patent

Designová stránka peletových kamen Bella Vista™ R je dotažena do posledního detailu. Na první pohled samozřejmě zaujme unikátní zaoblené žáruvzdorné sklo, které přináší možnost tzv. 270° View – tedy výhledu na plamen v kamnech v otevřeném úhlu 270°. Jak je už u THERMOROSSI zvykem, klička je samozřejmě z bezpečnostních, ale také z estetických důvodů odnímatelná, takže nijak nenarušuje jedinečný vzhled kamen. Bella Vista™ R v tuto chvíli přichází v jediné šedé barvě opláštění “Grigio“. Zákazník si však může vybrat, zda do prostoru hořeniště budou umístěny dekorativní přírodní kameny v bílé nebo v černé barvě. Nový design nepřipravil tento model o sekundární využití tepla, a tak také na Bella Vista™ R najdou uživatelé oblíbenou skleněnou ploténku pro ohřev jídla.

Snímek obrazovky 2017-09-10 v 22.57.48Pellet Power® nově v kulatém hořáku

Vysoké účinnosti a dokonalého spalování pelet dosahují peletové kotle THERMOROSSI díky unikátní patentované technologii Pellet Power®, která za pomoci vymetací lopatky v hořeništi automaticky zajišťovala plynulé a dokonalé spalování pelet. S příchodem Bella Vista™ R přichází výrobce THERMOROSSI s umístěním Pellet Power® technologie také do peletových kamen. Bella Vista™ R se však svým unikátním zaobleným hořeništěm a kulatým hořákem vymyká standnímu obdélníkovému tvaru, a tak má v sobě zabudovaný první kulatý Pellet Power® systém čištění hořeniště.

Tichá kamna – ventilátor na přání

Bella Vista™ R ve svém základním podání přichází jako tzv. kamna “silent“ – tichá kamna. To znamená, že kamna nemají integrovaný pokojový ventilátor, který vhání teplý vzduch z výměníku do vytápěného prostoru, ale pouze ventilátor pro podporu hoření pelet. Existuje ale možnost bezproblémové integrace tzv. ventilátoru AIRBOX3, který dokáže teplý vzduch vhánět nejen do místnosti, kde kamna stojí, ale také do sousedních místností, a to do vzdálenosti 2 metry (jedním průduchem) nebo dvakrát 1 metr (dvěma průduchy). V případě obav z hluku ventilátoru například při nočním provozu, udává výrobce, že ventilátor v minimálním výkonu nepřekročí 36dB.

Teplo vytvořené kamny je tak možné využít pro vytápění až tří místností najednou, což pro kamna s nominálním výkonem 9,2 kW není žádný problém. Pro lepší představu výrobce uvádí, že kamna zvládnou pohodlně vytopit prostor až 83m2. Je třeba mít na paměti, že tato hodnota je samozřejmě orientační a velmi závisí na výšce stropů vytápěných místostí a také na hodnotě celkových tepelných ztrát. Pokud Vás zajímá, zda právě Vaše prostory Bella Vista™ R zvládne, neváhejte se obrátit na jakéhokoliv distribučního partnera THERMOROSSI v České republice. Jejich přehled naleznete na stránkách zastoupení THERMOROSSI pro Českou republiku – www.ePelety.cz. Na živo si kamna budete moci prohlédnout na výstavě For Arch 2017 v Praze na stánku ePelety.cz.

Snímek obrazovky 2017-09-10 v 22.58.26Technologie pro levné topení

Hlavní předností automatických peletových kamen THERMOROSSI je možnost regulace intenzity přikládání pelet, a také možnost spojení s pokojovým termostatem. Ač jsou tedy pelety tuhé palivo, nemůže se stát, jako například u dřeva, že vytápěné prostory přetopíte. I u nového modelu Bella Vista™ R zůstává v základní výbavě kamen možnost nastavení intenzity přikládání pelet, a také nastavení automatického zapnutí – za pomoci žhavící svíčky – a vypnutí kamen až třikrát za den, sedm dní v týdnu. Máte-li pravidelný režim, lze jej sladit s režimem topení. Pokud jsou kamna v prostoru, který není běžně vytápěn a přejete si topit jen “na přání“, i tento typ ovládání kamen THERMOROSSI nabízí. Přímo na základní desce kamen je připraven slot pro SIM kartu, a tak je možné kamna pomocí SMS zprávy na dálku zapnout, a také vypnout. Pro náročnější uživatele je možné kamna spojit s Wifi termostatem, a kamna tak lze velmi detailně nastavovat,ovládat a sledovat jejich spotřebu a chování za pomoci aplikace v chytrém telefonu. Spotřebu pelet lze tedy různými způsoby efektivně regulovat a kontrolovat, a tak je při spotřebě 0,9 – 2,2 kilogramů pelet za hodinu integrovaný pětadvaceti kilogramový zásobník Bella Vista™ R naprosto dostačující pro provoz na jeden až dva dny.