← zpět na přehled zpráv

První teplovodní peletová kamna od HAAS+SOHN Rukov

Snímek obrazovky 2017-03-15 v 11.42.33Český výrobce interiérových topidel HAAS+SOHN Rukov představil prototyp očekávaných peletových kamen s teplovodním výměníkem. Konstrukce vychází z poslední generace teplovzdušných peletových kamen Toledo.

Jedná se o plnohodnotný interiérový kotel s výkonem do 10 kW, který bude moci po připojení na teplovodní soustavu vytápět byt, menší rodinný dům nebo části objektů. Kamna budou mít možnost ovládání na dálku přes WLAN modul a propojení na chytré telefony.

Chytré topení

Peletová kamna s výměníkem spojují útulnou hřejivou atmosféru peletových kamen s efektivitou ústředního topení. Inteligentním způsobem využívají celkovou energii, optimalizují účinnost systému ústředního topení a zabraňují tak ztrátám způsobeným vyzařováním. Můžete si tak v pohodlí vychutnat hřející oheň peletových kamen, vytápět ekologicky, a k tomu s klidným svědomím ušetřit náklady na topení!

Výměník

Část tepla se přímo využívá pro vytápění prostoru, ve kterém jsou kamna umístěna. Zbytek se ukládá do  akumulační nádrže, která může být také zásobena z jiných energetických zdrojů  (solární panely a kotle). Dle potřeby je teplo ze zásobníku vedeno do otopné soustavy (radiátorů), nebo se využije např. k ohřevu teplé vody.

Seznamte se s HAAS+SOHN Rukov.