← zpět na přehled zpráv

Rojek a nové peletové kotle TKA

Firma Rojek představila v rámci veletrhu FOR ARCH řadu TKA – moderní kotle na pelety.  

tka_bio-25_3481

 

V pražském veletržním areálu Letňany se letos v září konal již 27. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, spolu s dalšími tematicky specializovanými veletrhy. Jedná se o největší přehlídku stavebnictví a příbuzných oborů v České republice. Výstavní plochu obsadilo více než 840 vystavovatelů z 15 zemí.

Výraznou expozici, s řadou skvělých řešení pro různé typy vytápění, zde představila společnost ROJEK. Tento světoznámý výrobce strojů je také výrobcem a dodavatelem ekologických kotlů na tuhá paliva.

Firma Rojek prezentovala mezi svými kotli na kusové dřevo, uhlí a pelety modelovou řadu TKA. Jedná se o kotle ROJEK TKA BIO 25 pro spalování dřevních pelet a model ROJEK TKA 25 pro spalování pelet a hnědého uhlí – ořech 2. Výkonový rozsah v případě těchto automatů je mezi 7,5 až 25 kW.

Jak je již u podobných modelů zvykem, hořáky vč. násypky mohou být montovány z volitelné strany kotlového tělesa. Kotel je osazen litinovým retortovým hořákem a je instalován do spodní části kotlového tělesa. Z násypky je palivo dodáváno šnekovým podavačem do retorty a na rošt.

Podávací šnek je uložen na obou koncích pro lepší vedení paliva a konec šneku pod retortou je upraven tak, aby palivo bylo co nejlépe vytlačováno na kruhový rošt, kde dochází k jeho spalování.

Více informací o kotlích Rojek naleznete zde.