← zpět na přehled zpráv

Biomasové kotle s velkou variabilitou paliv? Řešení nabízí Hamont

Projektanti TZB, majitelé průmyslových objektů! Hledáte průmyslové biomasové kotle s velkou variabilitou paliv i výkonů? Řešením může být použití kotle HAMONT ve výkonech 40 až 101 a 150 až 500 kW. 

V období, kdy těžba uhlí klesá a jeho cena na trhu roste, spalování fosilních paliv výrazně zhoršuje kvalitu ovzduší a polomy a zvýšená těžba  snižují cenu dřeva, je vhodné využít pro vytápění univerzální automatický kotel na štěpku a peletu. Nejste pak závislí jen na jednom palivu, ale můžete plynulepaliva měnit třeba podle ceny na trhu, dostupnosti či vlivem jiných důvodů.

Kotle HAMONT ryze českého výrobce jako jediné nabízejí variantu s vlastním zásobníkem paliva u kotle až do objemu 1,4 m3 (po dohodě i více) anebo s automatickými šnekovými či pneumatickými dopravníky štěpky, pelet či měkkých briket z externích skladů či venkovních sil. Je to kotel splňující nejvyšší emisní kritéria – třídu 5 a Ekodesign a už dvacet let slouží a spoří náklady na otop svým majitelům.

Provozovatelé hovoří o skokové úspoře paliva až o 40 % díky modernímu řízení automatického provozu spalovacího procesu podle okamžitých potřeb zákazníka a další nemalé prostředky spoří na obsluze kotelny. Využití nachází nejen ve vytápění stolařských dílen, sušáren dřeva nebo jiného provozního tepla, ale kotle lze využít taky k vytápění obecních objektů, bytových domů a průmyslových hal. Více informací na www.cstfire.com.