← zpět na přehled zpráv

Čtěte nový zpravodaj Klastru Česká Peleta / červen 2018

Novinky ze světa komfortního vytápění Vám přináší čtvrtletní zpravodaj Klastru Česká peleta. Informujeme o aktuálním dění v oblasti produkce kotlů na biomasu a výroby dřevěných pelet a briket.

Pokud Vás zpravodaj zaujme, čtěte také náš magazín Komfortní teplíčko. Pokud byste rádi zpravodaj Klastru Česká peleta dostávali pravidelně jednou za čtvrt roku do vašeho e-mailu, napište nám na klastr@ceska-peleta.cz.

Novinky ze světa komfortního vytápění

Ceny dřevních pelet padají o 15 % dolů. Vyplatí se nakupovat v létě

Letní ceny pelet jsou každoročně až o 15 % nižší než v zimě. Nejvíc ušetří majitelé rodinných domů a chalup, kteří si vybudovali peletové silo.  Čtěte článek!

Kotel na pelety: Komfort k nezaplacení, který si můžete dovolit 

S blížícím se důchodovým věkem snad každý myslí na to, jak si zajistit pohodlné stáří. Při používání tuhých paliv v komfortu jednoznačně vede peletový kotel. Přečtěte si víc.

Podnikáte v místě bydliště? Topení peletami se vám vyplatí

Rodina Skružných topila za tři generace, kdy v domě žijí, lecčíms, od uhlí přes plyn, obilí až po pelety. Proč se ve finále rozhodli pro peletový kotel a už by neměnili?  Čtěte rozhovor.

Kotlíkové dotace zvedly zájem o pelety

Kotlíkové dotace, které umožňují získat peníze na výměnu kotle za ekologičtější, spustily zájem o peletové kotle. Má je zhruba 27 tisíc domácností. Byznys s peletkami v Česku roste. ečtěte si víc.

Máte nárok na kotlíkové dotace? Vyvarujte se chyb 

Jak se dostat k novému kotli na dřevní pelety za zlomek jeho běžné ceny? Jedinečná šance jsou kotlíkové dotace. Poradíme vám, jak celým procesem projít úspěšně. Čeho se vyvarovat?

Pila Stora ve Ždírci se stala druhým největším výrobcem pelet v Česku

Firma Stora Enso Wood Products ve Ždírci nad Doubravou vyrobila loni 77.000 tun pelet na topení. Na výrobu topiva používá piliny, které zůstávají po zpracování kulatiny. Více zde.

Piliny se jen svezou potrubím z pilnice do sila peletárny

Pelety se ve Ždírci nad Doubravou dělají od roku 2015. Předtím se odtud piliny odvážely pryč – k dalšímu zpracování do jiných firem. Nyní je jejich cesta mnohem kratší. Přečtěte si více.

Dřevní pelety jsou moderní způsob vytápění, myslí si majitelé domů a chat

Kotlíkové dotace zvažuje využít 60 % majitelů domů a chat. Pelety považuje 73 % z nich za šetrné k životnímu prostředí. Dvě třetiny je charakterizují jako zdroj, jehož spalováním nevzniká téměř žádný odpad. Více zde.

Hodně voňavý byznys s dřevem

Na počátku jsou dřevěné piliny, na konci ekologické palivo s vysokou výhřevností. Výrobu pelet nám ukázal Jindřich Lachout, jednatel firmy Latop provozující moderní peletárnu v obci Chotoviny u Tábora.  Čtěte více.

Španělsko chce předcházet požárům peletkováním

Španělsko zkoumá možnosti, jak využít volně rostoucí křoviny pro výrobu pelet a díky tomuto kroku snížit riziko rozsáhlých požárů v období sucha.
Více zde.

Kotel MultiBio 30 získal cenu GRAND PRIX Biomasa

Unikátní rotační hořák i další přednosti kotle na spalování dřevěných i rostlinných pelet ocenila porota soutěže GRAND PRIX v Brně. Čtěte více.

Zkoušky pro topenáře a databáze kvalifikovaných instalatérů

Síť autorizovaných zkušeben již proškolila a prozkoušela přes 1400 topenářů a instalatérů z oborů kotle na biomasu, kamna na biomasu, tepelná čerpadla, solární termické systémy a fotovoltaické systémy. Přihlaste se také na zkoušku!

Nejobsáhlejší databáze a vyhledávací systém www.topenaridotace.cz má už přes 4000 záznamů. Každý si zde může přehledně nelézt svého montážníka pro dotované instalace vytápění nebo revize a kontroly kotlů.

Členství v Klastru přináší řadu výhod

Chcete dostávat zprávy o nové legislativě, statistikách prodejů a výroby, chystaných dotacích a mít možnost vystavovat na společných stáncích na domácích veletrzích, publikovat články na webu Klastru, který navštíví 16 tisíc lidí měsíčně, inzerovat kotle v galerii kotlů a kamen a mnoho dalších výhod?

Více o výhodách členství v Klastru čtěte zde.
Současný seznam našich členů.

 

Grafy a čísla