← zpět na přehled zpráv

Čtěte nový zpravodaj Klastru Česká Peleta / leden 2018

Novinky ze světa komfortního vytápění Vám přináší čtvrtletní zpravodaj Klastru Česká peleta. Informujeme o aktuálním dění v oblasti produkce kotlů na biomasu a výroby dřevěných pelet a briket.

Pokud Vás zpravodaj zaujme, čtěte také náš magazín Komfortní teplíčko. Pokud byste rádi zpravodaj Klastru Česká peleta dostávali pravidelně jednou za čtvrt roku do vašeho e-mailu, napište nám na klastr@ceska-peleta.cz.

Aktuální vydání si můžete přečíst ZDE!

 

Novinky ze světa komfortního vytápění

Topení peletami: Nej(eko)logičtější řešení?

Teplo domova je pro člověka jedna z nedůležitějších věcí. Stejně důležité je pro nás místo, ve kterém žijeme. Jak topit ve městech a čím, když se rozhodneme uniknout rušnému způsobu života a koupíme starý dům na vesnici? Čtěte článek!

Jak zažádat o kotlíkovou dotaci? Jednoduše!

Nejste fanouškem papírování a úřadům se vyhýbáte jako čert kříži? Připravili jsme jednoduchý manuál, se kterým žádost o kotlíkovou dotaci hravě zvládnete. Otevřete si ho zde.

Kotel na uhlí? Špína, dřina a zdražování

Špína ve sklepě a těžké přikládání? “Když navíc bydlíte ve vícegeneračním domě s rodiči, chodíte do práce a skáčete kolem rodiny, tak už prostě nemáte na to skákat kolem kotle,” tvrdí Vladimír. Čtěte, jak situaci vyřešil.

Peletová kamna – topení s minimem obsluhy

Peletová kamna jsou ekologická, protože ke spalování využívají biomasu, prakticky bezobslužná, protože jednou za čas se do kamen nasypou pelety a je vystaráno. Navíc využívají technologicky propracované topeniště.

Více zde.

První česká peletová kamna v Zelené úsporám

První česká peletová kamna si nyní můžete pořídit v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám. Úspěch patří společnosti HAAS+SOHN Rukov. Získat můžete dotaci na koupi peletových kamen HSP 6 s výměníkem.

Přečtěte si více.

Proč si schovat popel na jaro

Popel z peletových kotlů a kamen do popelnice nepatří. Mnohem lépe totiž poslouží v kompostu. Schovejte si ho na jaro jako super hnojivo zadarmo!

Více zde.

Pelety jsou topivo 21. století, říká Brunner

“Optimální využití z hlediska energie i ochrany klimatu. Pelety nabízejí komfortní vytápění, a proto jsou velmi vhodné jako náhrada fosilních paliv,” řekl německý ministr Brunner.

Přečtěte si více.

Horské výšiny peletám problémy nedělají

Vytápění zajišťují v horské chatě Martinova bouda už pěkných pár let dřevěné pelety. Do horských výšin je pravidelně vyváží společnost Waldera.

Více zde.

Pelety míří do Aše a Dobročkovic

Dřevní pelety a kotle na biomasu míří do dalších obcí: vytápět budou kulturní dům v Dobročkovicích a další domy v Horních Pasekách u Aše.

Čtěte více.

Schiedel KINGFIRE – nejlepší výrobek ForArchu

Cenu Grand Prix za nejlepší vystavený výrobek získala na festivalu ForArch společnost Schiedel, s.r.o. Porota ocenila komínový prvek Schiedel KINGFIRE.

Více zde.

Nové sady přístrojů pro analýzu spalin od Testo

Testo uvádí k 60-ti letému firemnímu jubileu osm nových sad přístrojů pro analýzu spalin: testo 320 LX, testo 330-1 LX, testo 330-2 LX a testo 330i LX.

Čtěte více.

Zkoušky pro topenáře a databáze kvalifikovaných instalatérů

Síť autorizovaných zkušeben již proškolila a prozkoušela přes 1400 topenářů a instalatérů z oborů kotle na biomasu, kamna na biomasu, tepelná čerpadla, solární termické systémy a fotovoltaické systémy. Přihlaste se také na zkoušku!
MÁME TERMÍNY KURZŮ A ZKOUŠEK NA LEDEN A ÚNOR!

Nejobsáhlejší databáze a vyhledávací systém www.topenaridotace.cz má už přes 2500 záznamů. Každý si zde může přehledně nelézt svého montážníka pro dotované instalace vytápění nebo revize a kontroly kotlů.

Členství v Klastru přináší řadu výhod

Chcete dostávat zprávy o nové legislativě, statistikách prodejů a výroby, chystaných dotacích a mít možnost vystavovat na společných stáncích na domácích veletrzích, publikovat články na webu Klastru, který navštíví 16 tisíc lidí měsíčně, inzerovat kotle v galerii kotlů a kamen a mnoho dalších výhod?

Více o výhodách členství v Klastru čtěte zde.
Současný seznam našich členů.

Úsporná novinka na českém trhu – peletový kotel DOMUSA BioClass

ABtop Valašské Meziříčí přináší na český trh řadu špičkových, automatických kotlů na pelety DOMUSA pod označením BioClass. Čtěte dál…

Nový český petelový kotel Vollcano 25 A PEL

Společnost ZK Design uvedla zbrusu nový peletový kotel Vollcano 25 A PEL. Kotel dosahuje účinnosti až 92 % a splňuje parametry 5. emisní třídy a ekodesignu, lze ho tedy pořídit i v kotlíkových dotacích. Čtěte dál…

BIOPEL PREMIUM: peletové kotle s novou funkcí kalibrace podavače

Vyšší komfort ve vytápění poskytuje uživatelům nová řada peletových kotlů BIOPEL PREMIUM od OPOP, člena Klastru Česká peleta. Čtěte dál…

Moderní česká peletová kamna s dotací

Pokud chcete pohodlí a nechcete se připravit o praskání ohně a pohled na plamen, zkuste peletová kamna českého výrobce HAAS + SOHN. Čtěte dál…

Peletový hořák pro spalování obtížně spalitelných pelet 

Rozhovor s majitelem peletového kotle MultiBio panem Peterem Bolekem o tom, že není hořák, jako hořák – i když princip se může zdát stejný. Čtěte dál…

Hořák s rotační spalovací komorou Blaze HarmonyHledáte ideální hořák pro spalování pelet? Inovativní čisticí mechanismus nabízí BLAZE HARMONY, který navíc zajišťuje bezpečnost a bezobslužné spalování. Čtěte dál…

Grafy a čísla