← zpět na přehled zpráv

Máte v dílně dostatek dřevního odpadu a chcete jej využít?

V současné době hospodářského růstu roste počet zakázek na sušení a zpravování dřeva pro účely výroby nábytku a bytových doplňků či jiných výrobků ze dřeva. S rostoucí poptávkou se také zvyšuje množství dřevního odpadu, který v mnohých stolařských provozech zůstává bez užitku a ještě zvyšuje náklady při úhradách za odvoz hoblin, pilin a odřezků.

Řešením může být využití dřevního odpadu pro vytápění sušáren či vlastních provozů a tudíž odstranění nákladů a starostí s odvozem odřezků a hoblin. Pro takové účely mohou posloužit kotle HAMONT, univerzální automatické kotle s velkou variabilitou dřevního paliva. Je možné topit štěpkou, drceným dřevem, hoblinou s vlhkostí až 35%, měkkou briketou či klasickou peletou i s vyšší popelnatostí do 2%. Vyrábíme je ve dvou výrobkových řadách HAMONT 40-101 kW a HAMONT 150-500 kW splňující dle ČSN EN 303-5:2013 třídu 5 a nařízení o ekodesignu v celém portfoliu kotlů.

Značka HAMONT zažívá svou dvacátou úspěšnou prodejní sezónu právě díky univerzalitě, vysokému standardu kvality a spolehlivosti a taky výbornému servisnímu zázemí českého výrobce kotlů. Lze je využít k vytápění malých provozoven, ale i větších objektů, CZT či průmyslových hal při kaskádovém zapojení až do výkonu 2 MW. Více informací na www.cstfire.com.

Kontakt: mail: info@cstfire.com, tel.: 596 753 009, 725 477 215 .