← zpět na přehled zpráv

Nenápadná, ale komfortní novinka na českém trhu – peletové kotle DOMUSA BioClass

Kotle baskického výrobce DOMUSA Teknik dostupné od jara 2017 i na českém trhu mají již za sebou stovky instalací na trzích Velké Británie, Francie, Španělska, Belgie, Nizozemí a dalších evropských zemí a postupně se začínají zabydlovat i v českých kotelnách.

Modely o výkonech 10 – 16 – 25 kW registrované v Seznamu výrobků a technologií určené především pro obytné domy vynikají kromě úspornosti také vysokou mírou komfortu a bezpečnosti.

Komfort a bezpečnost provozu přinášejí drobné, ale velmi praktické komponenty kotlů a otopných systémů

Spolehlivý systém zapalování paliva
vybavený speciálně konstruovaným zapalovacím elementem s dlouhou životností a trvanlivým optickým čidlem plamene se vyznačuje velmi rychlým zapálením pelet v hořáku.

Kompaktní stavba kotle
dovoluje instalaci kotle i v komfortních, ale i stísněných prostorách moderních technických místností nově stavěných, ale i rekonstruovaných domů.
Zajímavou novinkou je i zásobník na pelety kombinovaný s bojlerem pro ohřev užitkové vody, který přispívá k úspoře zastavěného prostoru.

Použití prefabrikovaných hydraulických modulů
přináší kromě rychlé montáže také komfort v podobě přesného řízení teplot otopných okruhů prostřednictvím ekvitermní regulace a zaručuje úsporný provoz celého otopného systému.

Plně automatické provedení kotle
je zárukou trvalého provozu bez potřeby manuálních zásahů do činnosti kotle.
Kotle jsou standardně vybaveny úsporným provedením systému automatického zapalování paliva, čištěním tepelného výměníku a čištěním hořáku mechanickým i pneumatickým způsobem. Automatický provoz na nejvyšší úrovni komfortu přináší i možnost doplnění kotle o automatické vynášení popela mimo kotel.

Uživatelský komfort
je již ve standardním provedení kotlů na velmi vysoké úrovni.
Lze jej také rozšířit o možnosti dálkového ovládání a kontroly prostřednictvím WiFi modulu, jehož pokojová jednotka zároveň plní funkci bezdrátového prostorového termostatu a kontrolního panelu kotle. Bonusem navíc je přístup k aktuální předpovědi počasí v místě instalace kotle.
Ke komfortu uživatele přispívá také možnost využití sezonních sil a pneumatické dopravy pelet do provozního zásobníku, která je řízena přímo z kotle.

Pořizovací cena
kotlů BioClass v kompaktním provedení s velmi širokou standardní výbavou, vysokou mírou účinnosti a komfortu je přitom srovnatelná s mnoha „běžnými“ výrobky na českém trhu.

Více ke kotlům BioClass a řešení otopných systémů s těmito kotli lze nalézt na www.abtop.cz