← zpět na přehled zpráv

Schiedel KINGFIRE nejlepším vystaveným výrobkem na ForArchu

Cenu Grand Prix za nejlepší vystavený výrobek získal letos na veletrhu ForArch jeden ze členů Klastru Česká peleta, a to společnost Schiedel, s.r.o. Porota ocenila komínový prvek Schiedel KINGFIRE, který obsahuje komínové těleso s integrovanou variabilní krbovou vložkou nezávislou na přívodu vzduchu z místnosti.

Foto: TZB info

Foto: TZB info

Schiedel KINGFIRE je prefabrikovaný modul, jehož srdcem je integrovaná krbová vložka s výkonem 3-7 kW, provozovaná jako nezávislá na přístupu okolního vzduchu. Moderní řešení, design a případné následné úpravy odpovídají náročným požadavkům projektantů, architektů i zákazníků také v moderních nízkoenergetických i pasivních domech.

Jedná se o konstrukčně unikátní řešení, které sdružuje spotřebič a komín do jednoho celku, samozřejmostí je rovněž integrace přívodu spalovacího vzduchu. Produkt vychází vstříc těm, kteří si nechtějí nechat odepřít každodenní komfort plápolajícího ohně, ale zároveň jsou natolik vytížení, že pro ně obsluha krbu na kusové dřevo představuje nechtěnou zátěž. Více čtěte v článku Komín a krb jedním tahem.

Firma Schiedel nebodovala na ForArchu poprvé, už loni získala ocenění za inovativní komínový systémem Schiedel KombiGas. Kingfire Classico, Lineare a Kingfire Rondo získaly v loňském roce prestižní cenu Red Dot Award nebo Plus X Award za inovativnost, vysokou kvalitu, funkčnost a design.

Odborné porotě předsedal Karel Kabele z Fakulty stavební ČVUT v Praze, dále byli členy Ladislav Brett z České komory autorizovaných inženýrů a techniků, Pavel Košnar z Asociace bazénů a saun České republiky a nezávislí odborníci Vladimír Galád a Zdeňek Lyčka. Soutěžní výrobky byly hodnoceny z hlediska technických parametrů, netradičního nápadu, mimořádné kvality v poměru k ceně, materiálu, ekologického hlediska, energetické úspornosti i možnosti uplatnění na trhu.

Foto: Schiedel

Foto: Schiedel