← zpět na přehled zpráv

Úsporná novinka na českém trhu – peletový kotel DOMUSA BioClass

Distributor kotlů firmy DOMUSA – ABtop Valašské Meziříčí – přináší na český trh řadu špičkových a plně automatických kotlů na pelety pod označením BioClass. Modely o výkonech 10 – 16 – 25 – 45 – 66 kW skýtají velmi úsporné možnosti pro vytápění rodinných domů, ale i větších nemovitostí.

 

 

Kotle byly poprvé představeny široké veřejnosti na stavebním veletrhu ForArch 2017.
Novinka baskického výrobce DOMUSA Teknik dostupná od jara 2017 i na českém trhu má již ale za sebou stovky instalací na trzích Velké Británie, Francie, Španělska, Belgie, Nizozemí a dalších evropských zemí.

Úspornost řešení firmy DOMUSA tkví především v níže uvedených parametrech:

Úspora hydraulických prvků při montáži kotle
Instalace kotle s integrovaným systémem Hotstream je úsporná z hlediska času montáže i použitých hydraulických prvků – nevyžaduje montáž kotlového okruhu pro zvyšování teploty zpátečky.

Plně automatický kotel = teplo s maximální účinností = úsporný provoz
Vzhledem k vybavení kotle automatickým čištěním tepelného výměníku a hořáku kotle, probíhá čištění kotle v potřebných cyklech během provozu bez zásahu uživatele.
Účinnost kotle je tak stabilně udržována v maximální úrovni, což zaručuje optimální spotřebu paliva.

Rychlá instalace hydraulických modulů = úspora při montáži
Kompaktní hydraulické moduly připravené pro konstrukci hydraulického otopného systému šetří čas potřebnou pro montáž – zvlášť v době, kdy jsou instalatéři velmi vytíženi.
Moduly jsou navíc řízeny softwarem instalovaným standardně v kotli, včetně ekvitermní regulace.

Úspora prostoru v domě
Pro instalaci kotle se jmenovitým výkonem do 16 kW je potřeba vyčlenit podlahovou plochu o výměře 0,4 m2, přičemž kotel nevyžaduje žádné manipulační prostory kolem kotle s výjimkou přístupu k předním dveřím. Velikost prostoru pro zásobník pelet bude záviset jen na požadované úrovni komfortu.

Více k uvedeným parametrům, ale i dalším údajům na www.abtop.cz

bc3