← zpět na přehled zpráv

Zpravodaj klastru Česká peleta / prosinec 2018

Novinky ze světa komfortního vytápění

V ČR bude letos vyrobeno 400.000 tun dřevních pelet

Nárůst výroby souvisí s ústupem od vytápění uhlím a přechodem na nové ekologičtější způsoby vytápění, řekl předseda Klastru Česká peleta Vladimír Stupavský pro ČTK. Odvětví by podle něj pomohla nová pilařská kapacita. Čtěte celý článek.

Mayr-Melnhof Holz a Pfeifer Holz navyšují výrobu dřevních pelet v Česku

Rakouští dřevaři provozují moderní pily v Paskově (Mayr-Melnhof Holz), Trhanově a Chanovicích (obě Pfeifer Holz). Letos investovali do posílení stávající výroby vysoce kvalitních dřevních pelet a chystají se překročit magickou hranici 100.000 tun za rok. Podívejte se na tiskovou zprávu.

Dřevěné pelety a brikety jsou poctivé české palivo, říká Zdeněk Černý

Úzká spolupráce s dřevařskými závody je základem úspěchu české rodinné firmy BIOMAC, která z piliny, hobliny a dalšího dřevního odpadu vyrábí vysoce kvalitní pelety a brikety.  Přečtěte si víc.

Peletové kotle a kamna naživo. Stačí si vybrat!

Kdo nestihl navštívit stánek Klastru Česká peleta na veletrhu FOR ARCH, může se podívat do naší expozice alespoň skrze video. Každoročně zde společně vystavují naši členové – výrobci dřevních pelet a briket i kotlů a kamen na jejich spalování.

Peletová horečka. Češi dohánějí svět, pelety už pomalu zdomácněly

Hon za dotacemi na kotle obrátil myšlení řady Čechů směrem k ekologii. Místo po uhlí se začali pídit po peletách. Jejich obilba rok od roku roste. Kotel na drobné válečky lisované z pilin má už
28 tisíc zdejších domácností. Přibývá také peletáren. ečtěte si víc.

Jak uspět s žádostí o dotaci na peletový kotel? Hlavně neotálet!

Zájemci o státní příspěvek by se neměli nechat odradit situací, kdy jejich krajský úřad v aktuální vlně už příjem žádostí pozastavil. Žádost mohou klidně podat a budou zařazeni do zásobníku žádostí v dalším kole. V něm pak budou vyřízeni přednostně. Více zde.

Pelety dostávají zelenou

Pelety velmi dobře hoří a mají vysokou účinnost. Obsahují totiž maximálně
10 % vody. Složitého přikládání se obávat nemusíte. Pelety se totiž nasypou do zásobníku s dávkovačem, který se postará o přikládání. Více zde.

Vyplatí se kotel na pelety?

Tři typy kotlů, které vás nezklamou. Zapomeňte na ruční přikládání a vysoké náklady za palivo. Kotle na pelety jsou automatické a díky vysoké emisní třídě nezamořují okolí škodlivými zplodinami. Více zde.

Kotle HAMONT topí už 20 let! Peletové kotelny s výkonem až 2 MW

Pelety nejsou jenom pro rodinné domy. Dát uhlí sbohem si mohou dovolit i provozovatelé kotelen s výkony nad
40 kW. Kotle na pelety HAMONT jim dodá ostravská společnost CSTfire s.r.o. ečtěte si víc.

Nenápadná, ale komfortní novinka – peletové kotle DOMUSA BioClass

Kotle baskického výrobce DOMUSA Teknik dostupné od jara 2017 i na českém trhu mají již za sebou stovky instalací na evropských trzích a postupně se začínají zabydlovat i v českých kotelnách. Čtěte více.

Jak fungují automatické kotle na pelety HAPERO?

Výhody kotlů HAPERO tvoří dlouho řadu, pojďme si připomenout ty nejdůležitější. Nový nerezový hořák zvyšuje životnost kotle a použití lambda sondy zvyšuje efektivitu spalování. Z uživatelského hlediska je kotel ještě komfortnější díky velkému dotykovému displeji. Více zde.

Pelety a brikety mají budoucnost. Biomac s nimi dobyl Evropu

Firmu na výrobu ekopaliv ze dřeva založil strojní inženýr Zdeněk Černý na přelomu tisíciletí. Dnes je Biomac největším výrobcem pelet a dřevěných briket v Česku a ke špičce patří také v Evropě.  Přečtěte si více.

Popel nevyhazujte! Na co ho doma můžete využít?

Popel se může zdát jako nepříjemný odpad, ale opak je pravdou. Pokud vznikl spálením dřevěných pelet nebo briket, využijete ho na zahradě jako skvělé hnojivo, ale v domácnosti najde i jiné uplatnění. K čemu všemu popel poslouží? Čtěte zde.

Splnila si sen o bydlení na vodě. Pohodlné vytápění zajišťují kamna na pelety

Nicola Eisenschink si našla originální ubytování podle svého snu – na vodě. Aby mohla topit, musela zpočátku tahat těžké plynové láhve přes klouzavou lávku na loď. Komfort jí nakonec zajistila kamna na pelety. Přečtěte si více.

Pro dům na Vysočině zvolili architekti kotel na pelety

Architekti navrhli dům se stodolou tak, aby korespondovaly s okolním prostředím. Jako zdroj tepla zvolili kotel na pelety. Více zde.

Kamna Haas + Sohn si oblíbili v Rychnově

Martin a Petra vsadili na klid a útulnost. Obývací části v rohu vévodí peletová kamna HSP 6 Premium 32.
Čtěte více.

Mayr-Melnhof Holz Paskov patří mezi největší pily v Evropě

Ve Staříči na Frýdecko-Místecku funguje pila Mayr-Melnhof Holz Paskov od roku 2003 a v současné době zaměstnává přes 300 lidí. Více zde.

Kvalita a certifikace dřevních pelet a štěpky

U biopaliv se vyžaduje co nejvyšší kvalita, aby nepoškodila spalovací zařízení, dobře se skladovala a jejich výhřevnost splnila očekávání. Čtěte více.

Zkoušky pro topenáře a databáze kvalifikovaných instalatérů

Síť autorizovaných zkušeben již proškolila a prozkoušela přes 1400 topenářů a instalatérů z oborů kotle na biomasu, kamna na biomasu, tepelná čerpadla, solární termické systémy a fotovoltaické systémy. Přihlaste se také na zkoušku!

Nejobsáhlejší databáze a vyhledávací systém www.topenaridotace.cz má už přes 4000 záznamů. Každý si zde může přehledně nelézt svého montážníka pro dotované instalace vytápění nebo revize a kontroly kotlů.

Členství v Klastru přináší řadu výhod

Chcete dostávat zprávy o nové legislativě, statistikách prodejů a výroby, chystaných dotacích a mít možnost vystavovat na společných stáncích na domácích veletrzích, publikovat články na webu Klastru, který navštíví 16 tisíc lidí měsíčně, inzerovat kotle v galerii kotlů a kamen a mnoho dalších výhod?

Více o výhodách členství v Klastru čtěte zde.
Současný seznam našich členů.

Grafy a čísla

Copyright © 2018 Klastr Ceska Peleta, All rights reserved.