← zpět na přehled členů

ADRESA

Pelety CMC
Bottova 1
962 12 Detva
Slovensko

KONTAKT

telefon:+421 902 409 439
e-mail: info@peletycmc.sk

Web

http://www.peletyCMC.sk

CMC spol. s r.o.

Slovo produktového manažera Jána Bezrouka

“Dřevěné pelety v CMC vyrábíme z čisté smrkové piliny, která nám vzniká při zpracování materiálu na polotovary. Nová technologie, implementovaná začátkem roku 2015, zabezpečuje maximální kvalitu lisování a výborné parametry produktu.”

Z činnosti společnosti CMC spol. s r.o.

Slovenský výrobce kvalitních dřevěných ekopaliv CMC působí v energetickém sektoru 20 let. Zabývá se výrobou dřevěných a slaměných pelet a štěpky. Výrobky splůjí nejnáročnější evropské požadavky na kvalitu.

V letech 2010 – 2011 uvedla společnost CMC do provozu bioplynovou stanici s hodinovým výkonem 2MWh, v letech 2015 – 2016 spustila také peletovací linku na dřevěné a slaměné pelety. Peletová linka za jednu hodinu vyrobí jednu tunu pelet a její roční plánovaná produkce je 6 000 tun. Výrobní linka na slaměné pelety má hodinový výkon 1,5 tuny a ročně podle plánu má vyrobit 2 000 tun. Společnost CMC se zabývá také rekonstrukcí starých kotelen, které jsou na zemní plyn, k vytápění biomasou (dřevěnými peletami).

Hlavním cílem společnosti CMC je přispět k využívání obnovitelných zdrojů energie, hlavně biomasy – dřevěných, slaměných pelet a štěpky. A poskytovat klientům kvalitní pelety za rozumnou cenu tak, aby se pravidelně vraceli.