← zpět na přehled členů

Adresa

OSTAX, spol. s r.o.
Jarcová 71
757 01 Jarcová

Kontakt

telefon: +420 571 631 072, +420 571 631 322
e-mail: ostax@ostax.cz

Web

http://www.ostax.cz

OSTAX, spol. s r.o.

Slovo ředitele Petra Bolka

Za dobu existence firmy jsme si vybudovali stabilní síť odběratelů v České republice i v zahraničí, která se stále udržuje a vylepšuje. Zároveň se snažíme získávat i nové zákazníky, a to především kvalitou našich výrobků a odborným přístupem. Výhodou společnosti je, že má vybudovaný vlastní kamionový park, díky čemuž jsou dodávky operativně dodány až na místo určení. Drobní odběratele si pak mohou zboží vyzvednou v sídle firmy, nebo využít dovozu externím poskytovatelem dopravy.

Z činnosti společnosti OSTAX, spol. s r.o.

  • V roce 1993 se společnost začala zabývat výrobou ekologického paliva, zejména dřevěných briket a palivového dřeva. Postupem času se tato výroba stala stěžejním výrobním programem firmy.
  • Zpočátku se velká část produkce vyvážela do zahraničí, převážně do Rakouska a Německa. S rostoucí informovaností na domácím trhu se však zájem rozšířil i u českých odběratelů. A to jak velkých firem, tak drobných odběratelů, kteří se každoročně vracejí, aby doplnili své zásoby.
  • Firma v současné době zaměstnává 40 zaměstnanců, kteří jsou organizačně rozděleni do deseti středisek. Každoročně vyprodukujeme okolo 7 000 tun dřevěných briket.
  • Od roku 2006 jsme se také začali zabývat vlastní výzkumnou a vývojovou činností v oblasti vývoje dřevozpracujících strojů.
  • Od roku 2007 jsme držiteli certifikátů, které splňují požadavky specifikované normou ČSN EN ISO 9001:2001 a ČSN EN ISO 14001:2005.
  • Sídlo společnosti je v obci Jarcová čp. 71 – bývalý areál zemědělského družstva. Obec se nachází přibližně 2 km od Valašského Meziříčí při výjezdu z města směrem na Vsetín.