← zpět na přehled členů

ENplus

Firma je držitelem certifikace ENplus, která garantuje vysokou kvalitu pelet.

Adresa

Pfeifer Holz s.r.o.
Chanovice 102
CZ-341 01 Horažďovice

Kontakt

Ing. Hynek Mandula
obchodní zástupce
E-mail: sales@timbory.com

Web

http://www.timbory.com

Pfeifer Holz s.r.o.

Slovo Hynka Manduly, obchodního zástupce

Pelety při spálení vydávají jen takové množství CO2, jaké bylo při růstu stromů přijato z atmosféry. Proto je pro nás obzvlášť důležité, aby dřevo pocházelo z obnovitelných místních lesů, protože se na ně nahlíží jako na CO2 neutrální. Topení peletami je hodnotným příspěvkem k ochraně klimatu a snižování skleníkového efektu.

Z činnosti společnosti Pfeifer Holz

  • Firma Pfeifer vyrábí pelety v šesti výrobních závodech v České republice, Rakousku a Německu. Produkce je kolem 450 tisíc tun pelet ročně. V České republice vyrábíme ve dvou výrobách v Chanovicích a Trhanově pelety pod značkou TIMBORY.
  • Desetiletí zkušeností a know-how zaručují nejvyšší kvalitu pelet TIMBORY. Firma Pfeifer investuje na všech výrobních místech průběžně do infrastruktury, aby byla garantována celoroční jistota dodávek.
  • Surovina na výrobu pelet TIMBORY pochází výlučně z vlastních pil. Kulatina pro pily pochází z certifikovaných a udržitelně spravovaných lesů v okruhu maximálně 150 kilometrů kolem místa výroby. Regionálnost, krátké dopravní vzdálenosti a absolutní transparentnost původu jsou dalším přínosem pro příkladnou energetickou bilanci pelet TIMBORY.
  • Pelety TIMBORY splňují normu ISO 17225-2 a jsou certifikovány dle ENplus A1.