← zpět na přehled zpráv

Berme ohledy, topme ekologicky

 

Ekologické topení znamená především čistější ovzduší v Moravskoslezském kraji ve vztahu nejen k přírodě, ale také k sousedům. Na rozdíl od klasických fosilních paliv, jejichž zásoby se neustále snižují, je využití dřevní hmoty na vytápění domácností nejen ekologickým, ale i ekonomickým krokem budoucnosti.

Ekologické vytápění a ekologická paliva – téma, které se v poslední době skloňuje snad ve všech pádech. Lisované pelety a brikety vyráběné z čisté biomasy (pilin, hoblin či neloupané kůry) jsou na trhu stále populárnější. O to víc, že se jedná o vedlejší produkt při zpracování dřeva, který by jinak zůstal nevyužit.

„Otázce vytápění ekopalivy se v Bašce věnujeme již devět let a patříme mezi přední distribuční firmy v zemi,“ říká majitel společnosti Evans Ivan Pasičnyk. Pelety Royal Pellets z výrobního závodu MM v Paskově prodává společnost od doby, kdy se ve větší míře začalo prosazovat tak zvané ekologické vytápění pomocí dřevěných pelet.

Dnes patří k těm nejlepším na českém trhu, a to pro svou vysokou a hlavně stálou kvalitu. „V minulém roce jsme prodali 1 500 tun těchto pelet a svou zásluhu na tom má i skutečnost, že se v našem kraji podařilo potlačit dotace kotlů na uhlí,“ je přesvědčen majitel společnosti.

Fakta

Výhody pelet

* Pelety vám zaberou ve sklepě méně místa než uhlí či dřevo.

* Se skládáním pelet do zásobníku nebudete mít žádnou práci.

* Přikládat peletami zvládne každý, i ve vyšším věku.

* S peletami zapomenete na to, že jste někdy vynášeli popel.

Co byste ještě měli vědět?

* Provoz peletového kotle je plně automatizovaný a čistý.

* Ušetříte čas, síly, starosti a také nervy – komfort je rozdíl, který poznáte.

* Kdo jednou začal topit peletami, k uhlí už se nevrátí.

 

Článek vyšel 22. ledna 2018 v regionální mutaci Mladé fronty DNES: Úspory energie Moravskoslezský kraj.