← zpět na přehled zpráv

Čtěte nový zpravodaj Klastru Česká Peleta / duben 2018

Novinky ze světa komfortního vytápění Vám přináší čtvrtletní zpravodaj Klastru Česká peleta. Informujeme o aktuálním dění v oblasti produkce kotlů na biomasu a výroby dřevěných pelet a briket.

Pokud Vás zpravodaj zaujme, čtěte také náš magazín Komfortní teplíčko. Pokud byste rádi zpravodaj Klastru Česká peleta dostávali pravidelně jednou za čtvrt roku do vašeho e-mailu, napište nám na klastr@ceska-peleta.cz.

Aktuální vydání si můžete přečíst ZDE!

Novinky ze světa komfortního vytápění

Třicet českých peletáren hlásí rekord. Loni se vyrobilo 365 tisíc tun

Už pátým rokem dosahuje meziroční růst výroby dřevních pelet dvojciferných čísel. Třicet českých peletáren v roce 2017 vyrobilo o 11 % více ekologického topiva než v předcházejícím roce.  Čtěte článek!

Nadprůměrné Česko: 96 % českých pelet získalo mezinárodní certifikaci ENplus

Firmám certifikace otevírá zahraniční trhy, domácnostem zase zaručuje vysokou jakost pelet a dlouhou životnost automatických kotlů nebo kamen. Trh s peletami díky tomu narostl na 1,8 miliardy korun. Přečtěte si víc.

Budoucnost vytápění patří peletám

O výhodách kotlů na pelety se v Česku ročně přesvědčí až 3000 nových majitelů. Jde o ekologický způsob vytápění díky tomu, že pelety mají neutrální bilanci CO2.

Více zde.

Proč si pořídit peletový kotel a jak získat dotace

“Sypat si do kotle nekvalitní pelety je stejně špatný nápad jako lít si do auta špatný benzín,“upozorňuje František Dočekal v pořadu Polopatě:

Ušetřete peníze i přírodu s kotlem na dřevo

Šetrné k vaší peněžence i k životnímu prostředí… Takové jsou topné systémy na dřevo. Chcete začít topit dřevem, ale nevíte, jaký kotel si vybrat?

Poradíme vám.

Vyplatí se vám peletová kamna?

Cena za kilogram kvalitních pelet se pohybuje okolo 6 Kč, dovezou vám je až domů, a za topnou sezonu jimi protopíte zhruba 20 tisíc Kč.

Přečtěte si více.

Vysvětlujeme pojmy „třída kotle“ a „ekodesign“

Dva pojmy jsou dnes klíčové pro výběr kotle na spalování pelet: „třída kotle“ a „ekodesign“. Předejděte koupi výrobků, jejichž prodej i provoz brzo bude zakázán.

Více zde.

Komín je srdcem domu. Jak si vybrat ten správný?

Výběr komína do novostavby je především otázkou bezpečnosti. Kvalitní komín musí vydržet, i když vám tzv. bouchnou saze, tedy nápor tlakové vlny a 1000°C.

Přečtěte si více.

Berme ohledy, topme ekologicky

Kdo jednou začal topit peletami, k uhlí už se nevrátí. Ve sklepě vám zaberou méně místa než uhlí či dřevo. Přikládat zvládne každý, i ve vyšším věku.

Více zde.

Kotle na biomasu HAMONT – řešení pro budoucnost

Kotle HAMONT představují vaše řešení pro budoucnost od ekologické alternativy k energetické nezávislosti.

Čtěte více.

Kotle DAKON odpovídají Ekodesignu a nejvyšším emisním třídám

DAKON nabízí svým zákazníkům kotle na pelety, pyrolytické kotle na dřevo i kotle na uhlí s ručním i automatickým podáváním paliva.

Více zde.

Konstrukční vychytávky, software a cena – hlavní přednosti kotlů Biopel

Kotle Biopel společnosti OPOP se řadí k velmi populárním automatickým kotlům na pelety.

Čtěte více.

Proč si zvolit kotel Vollcano 25 A PEL

Vollcano 25 A PEL je ocelový teplovodní kotel na dřevní pelety od firmy ZK Design pro ústřední vytápění objektů s tepelnou ztrátou do 25 kW.

Více zde.

Kotel, o který se nemusíte starat: MultiBio

Podívejte se na kotel MultiBio 30 ES/B v praxi. Video vás zavede do kotelny, která je v provozu třetím rokem.

Čtěte více.

Zkoušky pro topenáře a databáze kvalifikovaných instalatérů

Síť autorizovaných zkušeben již proškolila a prozkoušela přes 1400 topenářů a instalatérů z oborů kotle na biomasu, kamna na biomasu, tepelná čerpadla, solární termické systémy a fotovoltaické systémy. Přihlaste se také na zkoušku!
MÁME TERMÍNY KURZŮ A ZKOUŠEK NA DUBEN A KVĚTEN!

Nejobsáhlejší databáze a vyhledávací systém www.topenaridotace.cz má už přes 4000 záznamů. Každý si zde může přehledně nelézt svého montážníka pro dotované instalace vytápění nebo revize a kontroly kotlů.

Členství v Klastru přináší řadu výhod

Chcete dostávat zprávy o nové legislativě, statistikách prodejů a výroby, chystaných dotacích a mít možnost vystavovat na společných stáncích na domácích veletrzích, publikovat články na webu Klastru, který navštíví 16 tisíc lidí měsíčně, inzerovat kotle v galerii kotlů a kamen a mnoho dalších výhod?

Více o výhodách členství v Klastru čtěte zde.
Současný seznam našich členů.

Grafy a čísla