← zpět na přehled zpráv

Designová černá kamna na dřevo, to je SIRIUS® od firmy Schiedel

Krbová kamna na dřevo Sirius od firmy Schiedel v sobě dokonale mísí estetiku a funkčnost. Každý detail je doveden k dokonalosti po technické i designové stránce. Krbová kamna jsou navíc sladěná s komínovým systémem Permeter Smooth Air, který umožňuje odvod spalin i přívod spalovacího vzduchu přímo komínem.

Kamna na dřevo SIRIUS

Kamna na dřevo SIRIUS vyvinula společnost Schiedel (prohlédněte si je do detailu tady), která je lídrem ve vývoji a výrobě komínových systémů. Kamna mají vysokou účinnost až 84 %. Minimum dřeva tedy zajistí maximální tepelnou pohodu. Dřevo pro přikládání se skladuje v uzavíratelné spodní části kamen.

Kamna SIRIUS se jednoduše ovládají. Mají samouzavírací dvířka (tzv. interlock systém – fixace dvířek pro zapálení nebo čištění). Výhodou jsou taky přestavitelné nožičky (pro vyrovnání i při nerovném povrchu). Černý nátěr kamen je maximálně ekologický (povrchová úprava barvou s minimálním zápachem a nízkými emisemi).

Varianty designu kamen SIRIUS

Kamna SIRIUS jsou nabízena ve třech variantách. Sirius 1 má standardně provedená prosklená dvířka. Sirius 3 přináší ještě intenzivnější zážitek z plápolajícího ohně – díky prostorovému prosklení je možné pozorovat oheň v rozmezí 180°. Sirius 3G je navíc doplněn o celoskleněná přední dvířka.

Komínový systém Permeter Smooth Air

Obrovskou výhodou kamen SIRIUS je samostatný možnost přívodu vzduchu specializovaným komínovým systémem, který přivádí do kamen vzduch nutný ke spalování. Vzduch z místnosti je díky tomu potřeba pouze při zatápění. Po dosažení určité teploty se vzduch začne natahovat meziprostorem komína a dvířka krbových kamen se pevně uzavřou.

Na rozdíl od standardních nerezových komínových systémů přivádí Permeter Smooth Air vzduch potřebný k hoření meziprostorem komínového pláště. Ten existuje dvou verzích: 1) jednoplášť (s použitím jedné izolace) pro interiérové využití a 2) dvouplášť pro neizolované části domu a exteriér (s použitím dvou izolačních částí). Přívod spalovaného vzduchu komínovým pláštěm byl doposud standardem pouze u prémiových keramických komínových systémů.

Design komínového tělesa

Designově je řešeno i komínové těleso. Po celé délce zmizely klasické spoje se sponami, díky tomu je komín velmi elegantní. V sestavě Sirius je svislý kouřovod osazen přímo na spotřebič. Kamna SIRIUS jsou navíc vybavena tzv. triple- air konektivitou. To znamená, že je možné je napojit třemi způsoby – shora, zezadu, ale i spodem, např. prostorem pod podlahou. Komín Permeter Smooth Air je standardně nabízen v černé barvě, na objednávku je možné vyrobit i v barvě šedé a bílé.