← zpět na přehled zpráv

Kotel MultiBio 30 získal cenu GRAND PRIX Biomasa

Unikátní rotační hořák i další přednosti kotle na spalování dřevěných i rostlinných pelet ocenila porota soutěže GRAND PRIX během veletrhu Techagro v Brně. Kotel MultiBio 30 byl letos jediným oceněným exponátem v kategorii Biomasa. 

Kotle MultiBio byly k vidění na Veletrhu obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA, který každoročně navazuje na brněnské TECHAGRO.

Hlavní devizou oceněného kotle MultiBio 30 je unikátní rotační hořák, díky němuž kotel zvládne spalovat dřevěné i rostlinné pelety jakékoli kvality (od nejvyšší ENplus A1 po méně kvalitní). Spálit v něm můžete i zbytky ze zemědělské výroby. Vysoká teplota stráví vše bez ohledu na kvalitu či velikost pelet.

Vnitřní teplota v hořáku při spalování paliva je až 1200°C, což zajišťuje extrémně nízké emise bez pachové stopy a agresivních sloučenin ve spalinách,“ uvádí Jindřich Sinkule z MultiBio. Kotel dosáhl jako jediný v Evropě certifikaci v emisní třídě 4 pro spalování směsi rostlinných a dřevěných pelet. Při provozu na dřevěné pelety splňuje nejvyšší emisní třídu 5 a Ekodesign.

Osmnáctičlenná porota soutěže GRAND PRIX, které předsedal děkan České zemědělské univerzity Jiří Mašek, ocenila vedle rotačního hořáku i možnost regulovat výkon v širokém rozmezí, bezpečnostní turniket proti prohoření a dopravník pro odvod popele. Kotel je díky nastavitelnému výkonu 9 až 30 kW vhodný pro nízkoenergetické stavby i starší budovy s vyšší energetickou náročností.

Petrojet Trade s.r.o. je rodinná firma z Rakovníka, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem automatických kotlů na spalování rostlinných paliv a agromateriálů. „Spalování agromateriálů v otočné spalovací komoře má proti jiným konstrukcím řešením  řadu výhod a v současné době je unikátní jak v národním, tak v celosvětovém měřítku, vysvětluje tajemství úspěchu Jindřich Sinkule st, který podniká se synem Jindřichem.