← zpět na přehled zpráv

Prodejce motocyklů Michal Koyš chválí kotel MultiBio

 

Nacházíme se blízko Nitry v jedné malé prodejně motocyklů, kterou provozuje pan Michal Koyš. O vytápění se tady stará automatický kotel na pelety MultiBio 49 kW. Jak jste kotel vybral?

Tento kotel jsme si vybrali po dlouhém zkoumání všelijakých možných alternativ hlavně kvůli tomu, že je univerzální, tedy na libovolné palivo, dřevěné pelety i agropelety. Zkoušeli jsme šlupky ze slunečnice, které hoří bez problémů, takže proto.

Jaký prostor tady vytápíte? Viděl jsem, že máte hezky zapojenou akumulační nádrž, fukary, kalorifery na rozvod tepla, prodejna je podle mě vysoká.

Kaloriferem vytápíme zadní sklad, který má přibližně do 300 m2 a výšku 6 m, 1800 kubíků. Plus vytápíme prodejny s kancelářemi, což je cca 120 m2.

Tepla je dost?

Tepla je dost.

Jak jste našel firmu MultiBio?

Vaši firmu už registruji déle, setkávali jsme se na výstavách v Nitře, ale to bylo jen takové okrajové. Pak telefonicky jsme si vás našli a osobně jsme si byli u vás pro kotel.

Naplnily se sliby, že v kotli bude možné spalovat i rostlinné pelety?

Je to výborné, jsme spokojeni, opravdu je to všechno super a automatické. Mám zkušenosti s polským kotlem, který se nedá absolutně porovnávat s touto automatikou, takže jsme s ním spokojeni. Vše je tak, jak jsme očekávali.

Komunikoval jste ještě po nákupu kotle dál s firmou MultiBio?

Ano, super to bylo, byl jsem velmi mile překvapený. Kotel jsme instalovali přes vánoční svátky 25. – 26. prosince a dovolali jsme se kdykoliv. Byli jsme s vaší podporou spokojeni. Dost nám  pomohla telefonická komunikace, protože jsme nemuseli okolo spuštění kotle laborovat týden. Spuštění hned napoprvé bylo správně. V podstatě to šlo na standardní presety, které jsou v menu, takže žádné extra úpravy jsme nedělali.

Až budete vybírat kotel domů, tak už víte…..

Už mám vybráno!

Rozhovor připravil Jindřich Sinkule starší, který zastupuje značku Petrojet MultiBio, která je členem Klastru Česká peleta.