← zpět na přehled zpráv

Topení dřevem ve formě pelet je pohodlné

Dřevo nás provází od doby, kdy si člověk podmanil oheň. Dnes už ale nemusíte kvůli teplu trávit hodiny přípravou dřeva, řezáním a štípáním. Brikety a pelety jsou pohodlné řešení.

Topte bez starostí

Výměna kotlů na uhlí za šetrnější verze na jiné druhy paliva probíhá v naší republice už několik let. Kotle na dřevní pelety jsou velmi oblíbenou variantou hned z několika důvodů.

Dřevo patří mezi ekologické a obnovitelné zdroje energie. Pelety se vyrábí z pilin a hoblin, které se lisují bez použití jakýchkoli pojiv, lepidel nebo chemických sloučenin. K jejich výrobě je tak v podstatě využívaný odpad, který vzniká při ve dřevozpracujících závodech.

Topení peletami je komfortní, kotel se snadno udržuje a čistí, navíc nemusíte chodit dvakrát denně přikládat. Využít můžete zásobníky, ze kterých jsou pelety automaticky dodávány přímo do kotle, a tak je potřeba jen jednou za čas vysypat popelník.

Do kamen i krbu

Pokud si v topné sezóně navíc rádi zatopíte v krbu nebo kamnech pro vytvoření příjemné atmosféry v domě, můžete využít dřevěné brikety. Ty se také vyrábí ze zbytků dřeva a pod tlakem lisují do požadovaného tvaru cihly nebo válce, stejně jako pelety bez jakýchkoliv chemických sloučenin, pojiv nebo lepidel. Díky tomu hoří brikety déle a mají vysokou výhřevnost, navíc se dobře skladují a jsou šetrné k našemu zdraví i životnímu prostředí.

Při pořizování pelet i briket dbejte na kvalitu a dejte jí přednost před cenou. Příliš levné brikety od neověřených prodejců vám mohou přidělat starosti s čistěním nejen kamen či krbu, ale i celé místnosti.

–> Doporučujeme kupovat jen certifikované pelety s kulatým razítkem ENplus A1.

Článek vyšel na serveru www.bydleni.cool.